דבר המנהל

הורי ותלמידי בית הספר "אילנות" היקרים,

 

בעוד כשבוע תגיע לסיומה חופשת הקיץ ונתחיל בהתרגשות גדולה שנת לימודים חדשה.

במהלך החופשה נכנסתי לתפקידי כמנהל בית הספר. זכיתי לקבל לידי בית חינוך שהוא יותר מבית ספר. "אילנות" הוא קהילה המהווה בית חינוכי וערכי החל משעות הבוקר המוקדמות ועד לשעות הערב המאוחרות באמצעות המערכת הקהילתית הענפה שלנו. קהילה זו מתבססת על שותפות משמעותית ועמוקה בין בית הספר, לבינכם ההורים, ובייחוד באמצעות הנהגת ההורים המדהימה של בית ספרנו.

אני בטוח שנמשיך יחד בשיתוף פעולה מבורך זה למען תלמידי ותלמידות אילנות.

זכיתי להכיר צוות חינוכי מסור, מחבק ואוהב שקיבל אותי אליו בזרועות פתוחות. הצוות החינוכי נרגש לקראת חזרת התלמידים לכותלי בית הספר ונמצא בימים אלו בהכנות אחרונות לשם כך.

כולנו קיווינו שנפתח את שנת הלימודים כאשר הקורונה היא זיכרון רחוק, אך המציאות היא אחרת והשנה נמשיך להתמודד עם האתגרים הבריאותיים לצד האתגרים החינוכיים. מתוך הבנה זו, בית הספר ישים דגש על שלושה תחומים מרכזיים:

1. בתחום הבריאותי – בריאותם ובטיחותם של כל באי בית הספפר הם מעל לכל. אנו נקיים בהקפדה את כל אורחות החיים הנדרשים לתקופת הקורונה, כמו מסכות בחללים סגורים, שמירה על היגיינה וכדומה.

עוד בתחום הבריאותי, אבקש להזכירכם כי בבית ספרנו לומדים תלמידים בעלי רגישות למזון (חלקם בעלי רגישות מסכנת חיים). בשל כך, אין להכניס אגוזים, בוטנים ודגים לשטח ביה"ס. אנא, שיתוף הפעולה שלכם ההורים לשם שמירה על בריאותם של הילדים.

2. בתחום הרגשי-חברתי – תלמידים ומשפחות רבות חוו בשנה האחרונה סגרים, בידודים, הידבקויות ועוד. הדברר גרר הן פערים לימודיים והן פערים רגשיים וחברתיים. הצוות החינוכי כולו מגויס לחיזוק החוסן הרגשי של התלמידים ולחיזוק תחושת השייכות שלהם לכתתם ולקהילת בית הספר.

הורים יקרים, אנא עדכנו אותנו בהקדם אם במהלך החופשה עלו עניינים רגשיים, חברתיים או משפחתיים המעוררים דאגה והתייחסות. ניתן לפנות למחנכות הכתה או לשלי, היועצת החינוכית של ביה"ס.

3. בתחום הלימודי בתכנון הפדגוגי של שנת הלימודים נערכנו למתן מענה לצמצום פערים והתאמת תכניות הלימודים במקצועות השונים. הדגש הלימודי יהיה על פיתוח מיומנויות הלמידה של התלמידים, ועל למידה דיפרנציאלית ומותאמת אישית.

בתוך כך, הפדגוגיה בבית הספר תשקף גם את הפן הערכי שבית הספר מוביל ואת תחום הדגל שלנו כבית ספר "מוביל מנהיגות דיאלוגית". ערכי המנהיגות, הנתינה לזולת, הקהילתיות, השיח והדיאלוג ימשיכו להיות מוטמעים כערכי ליבה בבית הספר.

 

לכל שאלה, הבהרה או קושי – זכרו שאנחנו כאן עבורכם!!!

אני מבקש להודות לכל הצוות החינוכי של אילנות על המאמצים וההכנות לאוריך הקיץ ולקראת תחילת השנה – מורים ומורות, סייעות, ועובדי המנהלה.

שתהיה לכולנו שנת לימודים טובה ומוצלחת, מלאה בעשייה ובמשמעות והכי חשוב – בריאות!

                                                 שלכם, שלומי אלון – מנהל בית הספר

הגדרות כלליות כניסה למערכת